Pokaż samego siebie!

To jeden z najciekawszych stylów dekorowania wnętrz pomieszczeń. Artystyczny nieład również istnieje jak widać w wystroju. Na wnętrza styl boho składa się na dobrą sprawę wszystko i nic. Każdy z elementów ma inną historię i brakiem dopasowania tworzą zupełnie coś innego. Styl wolności, który oferuje boho kojarzy się z życiem na chwilę, czymś przemijalnym i życiem na miarę najstarszych rodów koczowniczych albo cygańskich tabunów, które przemieszczały się z miejsca na miejsce. Czym tak naprawdę jest styl boho?

Tu i teraz – boho

Przeglądając zdjęcia wystrojów pomieszczeń w stylu boho zauważamy jedną rzecz – kompletne niedopasowanie jednego elementu do drugiego. Jest w tym pewna doza szaleństwa, odwagi, jak i pewnego niepokoju. Zaznaczamy, że nie każdemu ten styl podpasuje, bo nie charakteryzuje go ani prostota, ani miminalizm, który charakteryzuje się dużymi przestrzeniami w jasnych barwach, tutaj mamy zupełnie coś innego. Obok elementu sztuki potrafi stać coś, co w normalnych warunkach nie powinno tutaj stać. Styl ten opiera się głównie na przekonaniach subiektywnych, że coś może być dopasowane do drugiego elementu. Styl ten charakteryzował wolne dusze, czyli artystów, malarzy, poetów, którzy żyli bardziej sprawami duchowymi i wygląd ich mieszkania był sprawą drugorzędną. Duch Bohemy, czyli grup artystycznych gardzących materializmem, łamiących wszelkie konwenanse jest jak najbardziej obecny w stylistyce mieszkaniowej i ma się całkiem dobrze.

Nie zachęcamy Cię do tego, żebyś żył tylko dniem obecnym, natomiast jeżeli lubisz kontrasty i rzeczy, które nie przystają do siebie na pierwszy rzut oka, to jest to styl dla Ciebie. Z pewnością jeżeli interesuje Cię kupowanie mebli z drugiej ręki dając im drugie życie i kompletnie niedopasowywanie ich, to wbijasz się w ramy tej stylistyki. Charakteryzuje je również bogactwo stylów, jak i wzorów mebli, czy też pozostałych przedmiotów wypełniających nasze mieszkanie.

Boho jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które są bardzo pogodne i szukają chwilowych inspiracji i żyją pełnią życią, więc jeżeli jesteś introwertykiem to ten styl może nie być dla Ciebie. Jednak jeżeli jesteś ekstrawertykiem, to zachęcamy Cię do stosowania się do naszych porad.

Może Ci się również spodoba