Wpływ wody na organizm człowieka

Nie da się rozdzielić zdrowia, aktywnego trybu życia i spożywania wody. Są to dwie rzeczy, które zawsze muszą iść w parze. Każdy kto pragnie żyć aktywnie, powinien pochylić się nad tym niby niepozornym związkiem chemicznym i poznać, jak wielki wpływ ma ona na nasze codzienne funkcjonowanie.

Woda a zdrowie człowieka

Właściwy poziom wody w organizmie gwarantuje prawidłowość w przeprowadzaniu procesów życiowych, usuwanie szkodliwych substancji, które pojawiają się jako produkty przemiany materii. Dodatkowo dzięki wodzie mamy stałą temperaturę ciała, bez czego trudno byłoby nam normalnie funkcjonować.

Niedobór wody – objawy

Nawet niewielkie braki w wodzie są już odczuwalne. Organizm w ten sposób informuje nas, że należy je jak najszybciej uzupełnić. Pojawia się ból głowy lub żołądka, rozdrażnienie, nadmierne pobudzenie lub złość.

Nadmiar wody – czy może się pojawić?

Sporo mówi się ostatnio o magazynowaniu wody w organizmie. Niestety, nie przynosi on nic dobrego, a wręcz staje się problemem – pojawiają się opuchnięte nogi, twarz i brzuch, jesteśmy zmęczeni i apatyczni. Aby temu przeciwdziałać należy wyrównać stosunek elektrolitów w organizmie.

 

Może Ci się również spodoba