Jak nadać drugie życie domowym dekoracjom?

Ozdoby do domu można zdobyć w różnych miejscach. W urządzaniu wnętrza świetnie sprawdzają się na przykład dekoracje Dąstal. Ale istnieje inny, dosyć ekonomiczny sposób na dekorowanie pomieszczeń. Wystarczy nadać drugie życie dekoracjom, które aktualnie posiadamy.

Aby udekorować wnętrze całkowicie za darmo, używając tego, co już mamy, musimy przede wszystkim oczyścić wszystkie rzeczy, z którymi nie łączą nas jakiekolwiek uczucia. Pozbywamy się ich i cieszymy się uporządkowanym miejscem, które albo zachwyca nas przestrzenią, albo staje się gotowe na “nowe” dekoracje.

Zatrzymanie w danym pomieszczeniu tylko tego, co jest potrzebne do jego funkcjonowania, czyli przede wszystkim mebli, oświetlenia i eleganckich dekoracji pozwala na zachowanie większej przestrzeni i eleganckiego klimatu.

Aby odnowić lub odświeżyć dane pomieszczenie można też pomalować lub odnowić coś. Pomalować można na przykład ścianę, dzięki czemu całe wnętrze nabierze nowego tchnienia. Odnowić można stare meble lub akcesoria, a także wszelkie sentymentalne dekoracje wykonane z trwałych materiałów, na przykład z metalu.

Istnieje też sposób, który do dekoracji wnętrza wykorzystuje winiety. Winiety to grupy trzech, pięciu lub siedmiu przedmiotów o różnej wysokości. Wysokie, średnie i krótkie, które łączymy razem, aby przyciągnąć do nich wzrok, a następnie dać mu przerwę w niektórych przestrzeniach.

Projektanci nigdy nie rozmieszczają dekoracji po całym pokoju. Raczej gromadzą je razem, w kupie i pozostawiają puste przestrzenie jako przerwę lub odpoczynek dla oka. Następnie tworzą kolekcje lub grupy przedmiotów w winietach, aby przyciągnąć wzrok do tych rzeczy. Takie winiety można tworzyć na stolikach kawowych, szafkach nocnych, kredensach, konsolach, czy na półkach ściennych. W tej roli sprawdzają się nawet blaty kuchenne.

Sposobem na dekorowanie przy użyciu tego, co już masz, jest także zbieranie plonów na podwórku lub w pobliskim obszarze naturalnym. Wystarczy przynieść trochę patyków, łodyg, zieleni, kwiatów, roślin, ścinków, cokolwiek, i umieścić je w jakimś naczyniu, czy to w wazonie, czy w innym naczyniu.

Może Ci się również spodoba