Co zrobić ze skutymi kafelkami z łazienki ?

Remont łazienki to sporo wyzwanie, nie, tylko jeśli chodzi o zakres remontowych czy zakup drogich materiałów, ale powstaje też spora ilość odpadów. Tego typu odpadów nie można składować w osiedlowych pojemnikach na śmierci. Jak w takim razie poradzić sobie z poremontowymi odpadami, jak się ich legalnie pozbyć ?

Wyposażone łazienki narażone jest na wszechobecną wilgoć, co jest niekorzystne dla tego pomieszczenia, więc co pewien czas potrzebny jest remont tego pomieszczenia. Wiele osób ma dylemat co zrobić ze skutą ze ścian i podłóg glazurą, starą wanną czy umywalką.

Remont łazienki – odpady

Opady powstałe podczas remontu łazienki takie jak elementy ceramiki sanitarnej, skute kafelki zaliczają się do gruzu budowlanego. W przypadku niewielkiej łazienki ilość takich odpadków nie będzie duża. W takim przypadku gruz możemy zapakować w worku lub do wiaderek i na własną rękę dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jeśli natomiast podczas remontu wygeneruje się znaczna ilość odpadów komunalnych, musi poszukać innego sposobu na ich pozbycie się.

Komu można oddać gruz?

Rozwiązaniem może być oddanie gruzu osobie lub firmie, która zajmuje się wykonywaniem prac budowlanych. Wystarczy przejrzeć lokalne ogłoszenie zawarte w gazecie lub w internecie. Osoba, które będzie zainteresowana odebraniem od nas gruzu, zorganizuje jego transport we własnym zakresie, co pozwoli nam obniżyć nieco koszty remontu.
Pojemnik na odpady poremontowe
W przypadku kiedy nie znajdziemy osoby, która będzie chętna odebrać od nas gruz, a jego ilość nie pozwala nam dostarczenie go osobiście do punktu zbiórki odpadów, musimy wynająć kontenery na gruz Kraków. Firmy oferujące wywóz gruzu Kraków, mogą wypożyczyć kontener na kilka godzin lub na kilka dni, firmy są w tej kwestii elastyczne, wychodzą naprzeciw wymagań klientów. Kontenery na gruz są różnych rozmiarów, wszystko zależy od zakresu prowadzonych prac i ilości odpadów. Usługa wywóz gruzu Kraków polega również na odbieranie od klientów innych odpadów takich jak np. resztki farb, odpady drewniane, tworzywa sztuczne, meble.

Odpady wielkogabarytowe

Elementy wyposażenia łazienki zaliczane są do grupy odpadów wielkogabarytowych. Gminy lub spółdzielnie mieszkaniowe zapewniają odbiór tego typu śmieci raz w miesiącu, lub rzadziej. Można zaplanować remont w terminie odbioru takich odpadów lub na własną rękę dostarczyć je do punktu utylizacji.Musimy jednak wtedy ponieść dodatkowe koszty związane z transportem.
.

 

Może Ci się również spodoba