10 wskazówek dotyczących jazdy w upale

Gdy temperatura jest zbyt wysoka, będziesz musiał znosić upał przez długie godziny. Można spróbować użyć klimatyzacji, ale wtedy jej koszt może stać się problemem.

Oto kilka prostych wskazówek, które można zastosować, aby zapewnić sobie komfortową jazdę w upale.

1. Pij dużo wody

Picie wody to najlepszy sposób na zapewnienie sobie chłodu i nawodnienia. Pijąc wystarczającą ilość wody, poczujesz się znacznie lepiej.

2. Noś wygodne ubrania

Wygodne ubrania sprawią, że poczujesz się bardziej zrelaksowany i wolny od napięcia. Noś ubrania, które są luźne i łatwe do zdjęcia, gdy poczujesz gorąco.

3. Unikaj nakładania makijażu

Makijaż sprawia, że skóra wygląda na brudną i powoduje pocenie się. Ponadto, sprawi, że skóra będzie wyglądała na tłustą. Dlatego unikaj makijażu i oczyszczaj twarz.

4. Nie jedz pikantnych potraw

Pikantne jedzenie sprawi, że będziesz się bardziej pocić, ale przyniesie ci ulgę, jeśli będziesz je spożywać w bardzo małej ilości.

5. Używaj balsamu z filtrem przeciwsłonecznym

Krem z filtrem przeciwsłonecznym ochroni cię przed słońcem i jego szkodliwymi skutkami. Przed wyruszeniem w podróż nałóż dobry balsam z filtrem przeciwsłonecznym.

6. Głośniej słuchaj telefonu i radia

Telefon i radio mogą Cię rozpraszać, więc ustaw je na niską głośność.

7. Nie wyłączaj klimatyzacji

Klimatyzacja zapewni Ci ochłodę, ale jeśli będziesz ją włączać przez dłuższy czas, będziesz musiał płacić wyższe rachunki za prąd.

8. Unikaj jazdy nocą

Jeśli nie masz innego wyjścia, możesz wybrać się na spacer lub pójść do pobliskiego centrum handlowego i coś kupić.

9. Sprawdzaj kierunek wiatru

Sprawdzanie kierunku wiatru pozwoli Ci uniknąć stania w korku.

10. Używaj wiatraka na przedniej szybie

Aby utrzymać świeże powietrze, użyj wiatraka na przedniej szybie. Możesz użyć wiatraka wykonanego z tworzywa sztucznego, dzięki czemu możesz go łatwo nosić przy sobie.

Wnioski:

To były najlepsze wskazówki dotyczące jazdy w upale. Pomogą Ci one zachować komfort jazdy w upale i uchronią Cię przed problemami zdrowotnymi.

 

Możesz również polubić…